Karadeniz Turu - İzmir Çıkışlı Otobüslü
 
 
 
 GEZİ GÜZERGAHIMIZ
İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize,  Ayder Yaylası, Karagöl, Batum, Uzungöl Yaylası, Amasya, Çorum,  Ankara
1 ALANA
1
ÜCRETSİZ
1250 TL
den itibaren  


30.11.2015

 TUR TARIHLERIMIZ
Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül 2016 (Her Hafta Cuma ve Cumartesi Akşamları)
 KONAKLAMA
Karadeniz Turu - İzmir Çıkışlı Otobüslü
 
 
 

       
Tur Fiyatlari
Iki Kisilik Oda Kisibasi
Iki Kisi Yaninda 3. Kisi
Tek Kisi
Iki Yetiskin Yaninda Çocuk
Kampanya
06,13,20 MAYIS 2016
1 ALANA 1 HEDİYE
1250 TL
600 TL
1000 TL
03 -12 YAŞ - 500 TL
SINIRLI SAYIDA
03,10 HAZİRAN 2016
1 ALANA 1 HEDİYE
1300 TL
650 TL
1000 TL
03 - 12 YAŞ - 500 TL
SINIRLI SAYIDA
17,24 HAZİRAN 2016
1 ALANA 1 HEDİYE
1400 TL
700 TL
1000 TL
03 - 12 YAŞ - 500 TL
SINIRLI SAYIDA
01,02,03 TEMMUZ 2016
1 ALANA 1 HEDİYE
RAMAZAN BAYRAMI
1600 TL
800 TL
1100 TL
03-12 YAŞ - 600 TL
SINIRLI SAYIDA
TEMMUZ - AĞUSTOS HER HAFTA 2016
1 ALANA 1 HEDİYE
1500 TL
750 TL
1100 TL
03-12 YAŞ - 500 TL
SINIRLI SAYIDA
16, 23, 30 EYLÜL 2016
1 ALANA 1 HEDİYE
1250 TL
600 TL
1000 TL
03-12 YAŞ - 500 TL
SINIRLI SAYIDA
09,10 EYLÜL 2016
1 ALANA 1 HEDİYE
KURBAN BAYRAMI
1600 TL
800 TL
1100 TL
03 - 12 YAŞ - 600 TL
SINIRLI SAYIDA
Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül 2016 (Her Hafta Cuma ve Cumartesi Akşamları)
Gün
Otel Adi
Web Sitesi
Kategori
Bölge
1.Gece AYGÜR HOTEL http://www.aygurhotel.com/aygurotel.php 3***+ SAFRANBOLU - MERKEZ
2.Gece LEGEND HOTEL http://www.legendhotelayvacik.com/ 4**** (BUTİK HOTEL) SAMSUN - ÇARŞAMBA
3.Gece
4.Gece BATUM 4**** BATUM
5.Gece GÜMÜŞ KAYAK OTEL http://www.ziganayaylakent.com/ YAYLA OTELİ ZİGANA YAYLASI
6.Gece APPLE PALACE HOTEL http://applegrup.com/TheApple.aspx 4**** AMASYA
7.Gece
ÜCRETE DAHIL OLAN HIZMETLER
 • Otellerde 5 Gece Konaklama ( 6 Sabah Kahvaltısı - 5 Akşam Yemeği )
 • Batum 1 Gece 4* Hotel Oda Kahvaltı Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım (Man , Mercedes , Temsa / Lüks otobüsler)
 • Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları (Deneyimli personelimizle otobüs içi Çay, Kahve, Su ikramları)
 • Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)


ÜCRETE DAHIL OLMAYAN HIZMETLER
 • Tüm Öğlen Yemekleri - Batum'da Akşam Yemeği - Extra belirtilen organizasyonlar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
 • Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + Müze Yeri girişleri = Toplamı - 200.TL
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (15.TL)
Bu turumuz hakkinda henüz bir yorum yapilmamistir.

Karadeniz Turu - İzmir Çıkışlı Otobüslü
KARADENİZ TURU - 2016 MAYIS, HAZİRAN, TEMMUZ, AĞUSTOS, EYLÜL - HER HAFTA
Batum Konaklamalı & Karagöl'lü & Ayder ve Zigana Yaylaları Konaklamalı
Süper Karadeniz Turu (Erken Rezervasyon 1 Alana 1 Hediye Kampanyası)

2016 Karadeniz Turuİzmir'den Her Hafta Cuma, Cumartesi Kesin Hareket 
Karşıyaka - Bostanlı İskele 21:00, Yunuslar 21:00, Anıt 21:10, Bayraklı Üst Geçit 21:15 
Balçova Agora Karşısı 21:00, Üçkuyular Shell Karşısı 21:00,
Hatay Nokta 21:10, Üçyol Otobüs Durakları 21:15, Lozan Atatürk Lisesi 21:20  
Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü 21:30, Ege Üniversitesi Kampüs önü 21:45 
Rezervasyon anında lütfen biniş yerinizi kesinleştiriniz.
SERVİS GÜZERGAHI DANIŞMA HATTI : 0545 300 6065 ( Saat - 09:00 - 23:30 arası )

1. Gün : İzmir – Abant - Amasra- Safranbolu

Yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde Abant’ta oluyoruz. Abant etrafında panoramik turumuzu yapıp muhteşem manzarayı fotoğrafladıktan sonra Mengen ve Bartın yolu ile Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp küçük liman mevkinden yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Sorma Gir kalesin görüp, çekmeciler çarşısında yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı çekiciler çarşısında alış veriş yapıyoruz ardından, otobüsümüze yerleşip Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’daki gezimize Hıdırlık tepesinden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii, Arasta çarşısı ve diğer çarşılarını gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra Safranbolu’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

2. Gün : Safranbolu – Kastamonu – Sinop – Sinop Kapalı Cezaevi Samsun

Sabah kahvaltısının ardından Araç ilçesi üzerinden Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Kastamonu'yu panoramik olarak görüp, Taşköprü üzerinden Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop Mantısı önerilen öğle yemeğidir. Öğle yemeği sonrası Tarihi Cezaevi ziyareti yapıyoruz. Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir. Tarihi eskilere dayanan yapı, şiirlere, şarkılara konu olmuştur. Sinop'a özgü özel el işçiliği Kotra atölyesini görüp Samsuna hareket ediyoruz. Samsun'da Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru’nu geziyoruz daha sonra Çarşamba Ayvacık'ta bulunan muhteşem göl kıyısındaki LEGEND OTEL AYVACIK'a yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde. 

3. Gün : Ordu – Giresun – Trabzon - Rize - Ayder Yaylası

Sabah kahvaltısının ardından  Ünye, Fatsa’dan Tirebolu’ya ulaşıyoruz. Tirebolu’da Tirebolu çay fabrikasını geziyoruz. Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra alışveriş molası veriyoruz. Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği menümüzü alıyoruz. Trabzon’da 1900’lü  yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzon'lular tarafından Atatürk’e hediye  edilen Atatürk Köşk'ünü ziyaret ediyoruz. Karadeniz sahil yolu ile Rize bezinin dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp alış-veriş yapıyoruz. Karadeniz Sahil şeridinden Ardeşen'den ayrılıp Fırtına vadisi muhteşem manzarasıyla Ayder Yaylasına gidiyoruz. ‘Yaylaların Sultanı' Ayder Yaylasında muhteşem manzara eşliğinde Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından otelimize yerleşiyoruz. 

4. Gün :  Ayder Yaylası - Zilkale - Şenyuva Köyü - Fırtına Vadisi - Hopa - Batum

Muhteşem doğasıyla su sesleri arasında sabah uyanıp manzarayı seyredin. Kahvaltı keyfimizin ardından Çamlıhemşin'e geliyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşip Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisine başlıyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zil kale'ye ulaşıyoruz. 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruz. Turumuzun sonunda Fırtına deresinin oluşturduğu flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Tulum dinleyip Horon vuracağımız bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp  Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında  Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli (Altın Post heykeli) Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant - Ali-Nino Heykeli - Dans eden çeşme bulunuyor. Akşam  konaklama 4* otelimizde.
Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli : 45.TL (Karetur tavsiye ediyor.)
Önemli Not:
* Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nufus Cüzdanı yeterlidir.
* Hasarsız, en az 8 yıllık ve yeni doğan çocuklar dahil tüm nufus cüzdanlarda fotoğraf zorunludur.
* Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir.
* Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.
* Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.   

5. Gün : Batum - Borçka Karagöl - Uzungöl - Sümela Manastırı - Zigana Yaylası

Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Hopa'dan Borçka'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl'e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, Kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka'ya inip  Borçka'da yöresel yemekler tadabileceğimiz restorantımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Hopa'dan sahil yolu ile Trabzon’un Of ilçesine geldiğimizde sahil yolunda ayrılıp Solaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykarayı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonlarından biri olan Uzungöl’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Tekrar sahil şeridine çıkıp dünyaya nam salmış meşhur Sürmene Bıçakları hakkında ustalarından bilgi alıp alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Ardından Maçka yol ayrımından ayrılıp tekrar Karadeniz’in içlerine doğru Çoşandere eşliğinde Sümela Manastırı'na ilerliyoruz. Aynı zamanda Tarihi İpek Yolu olan güzergah bizi önce Maçka’ya sonrasında da Altındere Milli Parkına ulaştırıyor. Buradan minibüslerle 15 dakikalık bir yolculukla Sümela Manastırı’nın bulunduğu 1150 mt yükseklikteki alana ulaşıyoruz. 2016 Yılında tadilatta olan manastır ziyarete kapalı olduğundan fotograf tepesinden fotoğreflarımızı çektikten sonra Meryem Ana adına yapılan bu Manastıra veda ediyoruz. Sümela Manastırı gezimizin ardından Zigana geçidine gidip meşhur sütlacını yedikten sonra Zigana yaylasında konaklama yapacağımız GÜMÜŞKAYAK YAYLA TATİL KÖYÜ otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

6. Gün : Zigana Yaylası - Giresun - Ordu - Boztepe - Samsun - Amasya

Sabah kahvaltısının ardından Giresun yolu ile Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu merkezde Teleferik ile Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile Terme’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük tesisleri olan Ulusoy Terme Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun yolu ile Amasya’ya gidiyoruz. Yeşilırmak’ın oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan Amasya’da; Kaya Mezarlarını, Osmanlı dönemi 2. Beyazıt Külliyesini, Yeşilırmak kıyısında yapılmış olan yalı boyu evlerini, Ferhat’la Şirin aşkının sembolü olan su kanallarını, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Külliyenin içerisine kurulmuş olan Minyatür Amasya maketi müzesi ziyareti ardından Anadolu’nun en önemli Mumya koleksiyonuna sahip Amasya Müzesini görüp otelimize gidiyoruz. Konaklama Akşam yemeği otelde. AMASYA APPLE PALACE HOTEL

7. Gün : Amasya – Ankara – Anıtkabir – İzmir

Muhteşem Amasya manzarası olan otelimizde sabah kahvaltısının ardından Mecitözü , Çorum, Kırıkkale’den geçip Ankara Anıtkabir'e ulaşıyoruz. Anıtkabir'de Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler ve İstiklal ve diğer Kuleleri ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip Ankara’dan ayrılarak Afyon, Uşak, Kula üzerinden yolda verilen molaların ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Siz değerli konuklarımızla bir sonraki seyahatlerde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otellerde 6 Gece Konaklama ( 6 Sabah Kahvaltısı - 5 Akşam Yemeği )
 • Batum 1 Gece 4* Hotel Oda Kahvaltı Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım (Man , Mercedes , Temsa / Lüks otobüsler)
 • Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları (Deneyimli personelimizle otobüs içi Çay, Kahve, Su ikramları)
 • Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğlen Yemekleri - Batum'da Akşam Yemeği - Extra belirtilen organizasyonlar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
 • Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + Müze Yeri girişleri = Toplamı - 200.TL
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (15.TL)
BATUM'A GEÇİŞ: 
* Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nufus Cüzdanı yeterlidir. 
* Hasarsız, en az 8 yıllık ve yeni doğan çocuklar dahil tüm nufus cüzdanlarda fotoğraf zorunludur.
* Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir.
* Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.
* Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız. 
ÖNEMLİ : Karadeniz tur programımız toplam 8 gece 7 gün sürmektedir. Toplam 6 gece otel konaklaması vardır. 7 tam gün geziler yapılır. Turda mutlaka T.C. kimliğinizi ( Hasarsız ), yaylalar için hırka veya ince mont, yağmur için yağmurluk veya şemsiye, geziyi ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinası ve kamera, geziler için de rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı bulundurun.

   
    


  İzmirturlar.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin tüm hakları KORDELYA ORGANİZASYON ve TURİZM LTD. ŞİRKETİ'ne aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik olması durumunda izmirturlar.com sorumlu tutulmaz.
KORDELYA ORGANİZASYON, TURİZM LİMİTED. /
Kullanım Sözleşmesi
facebook twitter %100 Mü?teri Memnuniyeti
ÇAĞRI MERKEZİ
0232 32 32 532
0545 67 33 592

Yurtiçi Oteller | Yurtdışı Turlar | Kültür Turları | Kıbrıs | Şehir Otelleri | Butik Turlar | Uçak Bileti | Hizmet Rezervasyon / Satış Sözleşmesi | Kütahya Çizelgesi
GARANTİ ŞARTLARI - İPTAL KOŞULLARI - GİZLİLİK İLKELERİ - GÜVENLİK KURALLARI - SİTE KULLANIM SÖZLEŞMESİ

Tel: 0232 32 32 532 E-mail: info@izmirturlar.com